CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL OLMALIDIR? YANLIŞ CİLT BAKIM MASKESİNİN SEBEP OLDUĞU OLUMSUZ SONUÇLAR

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL OLMALIDIR? YANLIŞ CİLT BAKIM MASKESİNİN SEBEP OLDUĞU OLUMSUZ SONUÇLAR

Günümüzde bireyler cilt bakımlarına çok dikkat ediyor ve önemsiyor. Bu yüzden çok fazla cilt bakım ürünü üretilmekte. Her ne kadar hoş bir durum gibi gözükse de aslında hassasiyet isteyen bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. En büyük hassasiyeti, yüzümüze doğrudan bir temas sağlayan cilt bakım maskelerinde göstermeliyiz. Her ne kadar olumlu ve etkili sonuçlar doğursa da yanlış cilt maskelerinin sebep olduğu birçok olumsuzluk da mevcuttur.

Peki ideal bir cilt bakım maskesi nasıl olmalıdır sorusuna verilen cevapları şöyle sıralayabiliriz:

*Öncelikle cilt kusurunuzun farkında olmalısınız. Örneğin sivilce problemi yaşamaktaysanız leke giderici bir cilt bakım maskesinin kullanımı size bir yarar sağlamayacak, etki göstermeyecektir. Hatta cilt üzerinde yeni kusurların oluşmasına da sebep olabilmektedir. Bundan dolayı kusurlarını bilmeniz gerekmektedir.

*En önemli noktalardan biri cilt tipini tanımaktan geçiyor. Cildiniz kuru, yağlı veya karma olabilir. Günümüzde her cilt tipi için ayrı ayrı maskeler üretilmektedir. Önemli bir noktadır çünkü yanlış kullanım cilt dengenizi bozabilmektedir. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz, yağlı ciltler için maske kullanmak etki göstermeyecek, aksine cildinize zarar verecektir. Çünkü cildinizin daha da kurumasını sağlayıp çeşitli sorunlar yaratacaktır.

*Ürün içeriğini mutlaka okumalısınız. Her ne kadar cilt bakım maskeleri yararlı olsa da ne yazık ki birtakım kimyasal maddeler de içermektedir. Bunlar hoş koku için, raf ömrünü uzatmak gibi nedenlerden dolayı kullanılan zararlı maddelerdir. İçeriğinde en az zararlı maddeleri bulunan ürünleri tercih etmek yararlı olacaktır.

*En pahalı ürün en güzel sonuçları verecektir diye bir şey yoktur. En uygun fiyata en iyi sonuçları veren cilt bakım maskelerini seçebilir, bütçenize ve cildinize dost bir alışveriş yapabilirsiniz.

Daha birçok cevabı olsa da, bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar bunlardır. Mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Peki yanlış bir cilt bakım maskesi nasıl sonuçlar doğurabilir? En çok görülen sonuçları şu şekilde sıralayabiliriz:

*En çok görülen sonuçlar kızarıklık, yanma hissi, ki bu genelde sızı verecek şekilde olur, kabarma gibi olumsuz sonuçlardır.

*Cilt tipinizi değiştirip, çeşitli sorunlara sebebiyet verebilir. Örneğin yağlı bir cilt tipine uygulanan kuru ciltler için maskeler cildi daha da yağlandırıp, parlak, kaygan ve pis bir görüntüye sebep olabilir.

*Cilt kusurları bilinmeden, bilinçsizce uygulanan cilt bakım maskeleri ne yazık ki yüzde sivilcelenme, leke bırakma gibi sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Bu tür sonuçlar ile karşı karşıyaysanız ve uzun süredir geçmiyor ise, uzman hekime başvurmak en doğru sonuç olacaktır.

Cildinize ve bütçenize dost birçok cilt bakım maskesi için Dermokil’i ziyaret edebilirsiniz.