CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NEDİR? EN İYİ CİLT BAKIMLARI ÜRÜNLERİ HANGİLERİDİR? CİLT TİPİNİ TESPİT ETME

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NEDİR? EN İYİ CİLT BAKIMLARI ÜRÜNLERİ HANGİLERİDİR? CİLT TİPİNİ TESPİT ETME

Cilt bakım ürünleri, cilde doğrudan uyguladığımız ürünlerin (leke kremi, yaşlanma karşıtı krem, kırışıklık kremi, tonik vs.) genel adıdır. Bu yüzden cilt bakım ürünleri tercih edilirken dikkat edilmeli, kendi cilt tipimizi tanıdıktan sonra uygun ürün kullanılmalıdır.

Cilt tipini tespit ederken kullanılan en bilindik yöntem evde sadece bir adet peçeteyle uygulanan basit, bilindik bir yöntemdir. Bunun için yüzde makyaj, maske gibi şeyler olmamalıdır. Yüzünüzü saf su ile yıkayıp kurumasını bekledikten bir saat kadar sonra kuru bir peçeteyi yüzünüze bastırın. Bastırırken yüzünüzün tüm kısımlarını kaplamasına dikkat etmelisiniz. Bastırıp çektirdikten sonra peçete üzerindeki duruma göre cilt tipinizi tespit edebilirsiniz. Tespit ise şöyledir:

*Eğer peçeteyi çektiğinizde bir şey yok ise, peçete aynen yüzünüze sürdüğünüz gibiyse normal bir cilt tipine sahipsiniz.

*Eğer peçete üzerinde deri döküntüleri görüyorsanız ve yüzünüzü daima gergin hissediyorsanız kuru bir cilde sahipsiniz demektir.

*Peçete üzerindeki çoğu yerde yağ görüyorsanız, cildiniz olduğundan daha kaygan ve parlak ise yağlı bir cilde sahipsiniz anlamına gelir.

*Peçeteye baktığınız zaman bazı yerleri yağ ile kaplı bazı yerleri normal görüyorsanız ise bu da karma cilt tipine sahip olduğunuz anlamındadır.

Cilt tipinizi tanıdıktan sonra yapılması gereken tek şey sen uygun cilt bakım ürünü seçmektir. Örneğin yağlı bir cilt tipiniz varsa, kuru ciltler için üretilmiş ürünleri kullanmak yanlış olacak, size istediğiniz sonuçları vermeyecektir. 

En iyi cilt bakım ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar şunlardır:

*Temiz ortamlarda üretimi sağlanmayan, bilindik bir markanın bariz taklidi olan ürünleri tercih etmemeliyiz. Çünkü cilt, engelleyemediğimiz doğal çevreden bile aldığı etkilerle hasar görürken, bu tarz ürünlerde sağlık sorunları kaçınılmaz olacaktır.

*Mutlaka kullanılan ürünler alınmadan içeriği okunulmalıdır. Bunlar paraben ve parafin tarzı maddelerdir. Almadan önce ürünün bu tarz zararlı maddeler içermediğinden emin olmalısınız.

*Sivilce, leke gibi doğal yollarla çözümü uzun ve zahmetli olan kusurları yok etmek istiyorsanız mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Çünkü cilt tipinizde kusurların ihtiyaç duyduğu birçok şeyi sizden sonra en iyi uzmanınız bilecektir.

*Fiyat ve ürün etkileri doğru orantılı değildir. Yani çok pahalıya aldığınız bir ürün yüzünüze mutlaka iyi gelecektir diye bir kural yoktur. Bunun yerine aldığınız ürünün cildinizin ihtiyaçlarını karşılamasına, en iyi etkiyi veriyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Cildinizin birçok şeye ihtiyaç duyduğunu ve bu ürünleri seçerken de kaliteye dikkat etmenizi belirtmiştik. Sizin için en uygun ürünler Dermokil’de!