KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLAN KİL NE İŞE YARAR? CİLT İÇİN KİLİN FAYDALARI

KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLAN KİL NE İŞE YARAR? CİLT İÇİN KİLİN FAYDALARI

Kilin ne olduğundan, nerede bulunduğundan bahsetmiştik. Türkiye’de çok fazla bulunan ve çok sık tercih edilen kilin birçok kullanım alanı vardır. Kil ne işe yarar sorusunun cevabı çok geniş olmakla beraber, kullanıldığı yerler çok fazladır. İşte kil ne işe yarar sorusunun cevabı!

*İçerisinde çok fazla mineral bulunduran kil, bu mineraller sayesinde birçok cilt rahatsızlığına çözüm olarak kullanılıyor. Kozmetik ürünleriyle beraber kullanılan kil, cilt kusurlarını yok etmede en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu cilt kusurlarının başında sivilce geliyor. Sivilce problemi çeken insanların hemen kile başvurmaktadır. Çünkü içerdiği mineraller sayesinde sivilce oluşumunu engellemekte ve aynı zamanda yeni sivilce oluşumunu en aza indirmektedir. Cilt üzerinde bulunan lekeleri gidermesi yönünden de çok fazla tercih edilmekte. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş yüz lekelerini gidermektedir. Cilt sorunlarından biri olan nem ve yağ dengesizliğinin başında da kil gelmektedir. Kilin, bu dengesizlikleri  yok edip dengelediği biliniyor.

*Kil aynı zamanda cildi canlandırır. Bu canlandırma da yüze güzel bir ışıltı ve hoş bir parıltı meydana getirir. Kil ile yapılan masaj cildi yeniler ve doğal görünümler meydan getirir.

*Ciltteki pürüzlenmeyi yok etmesiyle de biliniyor. Kil bu pürüzlenmeyi yok ederek daha yumuşak ve hoş bir görünüm kazandırır.

*Sağlık açısından da önemlidir. Kil düzenli ve sık kullanımda cilde giden oksijen miktarını artırır. Cilde oksijen gitmesi cildin daha fazla hava almasına sebep olur. Bundan dolayı da cilt kusurları en aza iner, kusursuz bir görüntü ortaya çıkar.

*Kil tüm cilt tipleri için de uygundur. Hassas ciltler için bile yan etki göstermeden istenilen cilt tipine sahip olmanızı sağlamaktadır.

*Kil aynı zamanda kan dolaşımını da artırmaktadır. Bu yüzden daha canlı bir cilt tipine sahip olmanıza yardımcı olur.

*Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan döküntülere ve kızarıklıklara karşı da çok etkili bir çözümdür. Kızarıkların giderilmesi ve döküntülerin azalmasında etkili bir çözümdür.

*Diş ve diş etinde de çok fazla etkileri bulunur. Hassasiyetin en aza inmesi, olduğundan daha beyaz bir görünüme sahip olması açısından kil çok tercih edilen ürünler arasındadır.

*Ölü derileri yok ederek daha genç, daha parlak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Dermokil tüm ürünlerinde kili kullanarak sizler için en etkili sonuçları sunmayı amaç ediniyor!