EN DİKKAT EDECEĞİMİZ BAKIM SIRRI: CİLT TEMİZLİĞİ

EN DİKKAT EDECEĞİMİZ BAKIM SIRRI: CİLT TEMİZLİĞİ

 

İnsanlar yüzyıllardır cilt üzerinde oluşan sorunları yok etmek için çeşitli yöntemler geliştirmekte ve çare aramaktadır. Birçok ürünü cildimize uyguluyor, istenmeyen görüntülerden uzaklaşmak istiyoruz. Birçok insan birden fazla cilt bakım ürünü kullandığı halde olumlu sonuç alamadığından dolayı yakınıyor. İşte tüm bunların altında doğru yapılması gereken cilt temizliği yatıyor! Temiz olmayan bir cilde maske, krem gibi ürünler sürülmez, sürülse bile bir sonuç alınamaz. Çünkü tamamen kirli, gözenekleri dolu bir cilt uygulanan hiçbir ürünü kabul etmez, istenilen sonuçları vermez. Burada bahsedilen kirin illa gözle görülür olması gerekmez. Çünkü cildimiz bizim göremediğimiz birçok kiri de ne yazık ki içerisinde barındırmaktadır.

Yapılan temizliğin başında cildinizi tanımak ve ona uygun ürün seçmek geliyor. Cildinizi haftalık ve günlük olarak temizlemeli, bunu bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Çünkü cilt, gün içerisinde birçok olumsuz şartlar ve etkiler karşısında hassas bir yapıda kalıyor ve doğal olarak da kirleniyor. Bu olumsuz şartlar sigara içilen alanda uzun süre durmak, kendiliğinden yağlı bir cilt yapısına sahip olmak, cildin aşırı toza maruz kalması gibi durumlardır.

Cilt temizliğinde aynı zamanda yeme ve içme alışkanlıklarını da düzenlemek geliyor. Yağlı beslenmek gibi alışkanlıklar ciltte sorun yaratacağından, cilt temizliği için pek iyi bir sonuç olmayacaktır. Cildinize uygulayacağınız ilk işlem bol su ile yıkamak olacaktır. Su, cildi rahatlatır ve temizlik için uygun bir cilt yüzeyi oluşturur. Daha sonra kendi cilt tipinizi (yağlı, kuru, karma) tanıyıp uygun cilt temizlik ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Örneğin aşırı yağlı bir cilde kendiliğinden yağlı temizlik ürünü sürülmeyeceği gibi, kuru olan bir cilde yağ oranı az bir ürün tercih edilemez. Cilt temizliğinin önemini kavramalı, dikkat etmeliyiz.

 Cildimize kullandığımız ürünlerin içeriğini de iyi bilmek gerekmektedir. Çünkü bilinçsizce kullanılan bakım ürünleri, direkt cilt ile temas ettiğinden olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu maddeler, raf ömrünü uzatmak için, güzel koku vermek için, etkisini maksimuma çıkarmak için kullanılan maddelerdir. Sağlığımızı korumak için bu maddeleri iyi tanımak gerekir.

   Cilt temizliği ürünlerini Dermokil'de bulabilir, cildinize yeni bir görünüş getirebilirsiniz. Unutmayın, cilt üzerindeki sorunları yok etmek fazla ürün kullanımı ile değil, cilt temizliği ile sağlanmaktadır. Dermokil içerdiği kil ve yardımcı birçok ürünle cildinize istenilen bakımı sağlayacaktır! Sağlıklı ve etkili ürünleri Dermokil'de bulabilir, sağlığınızı tehdit etmeden gönül rahatlığıyla ürünleri kullanabilirsiniz. Cilt temizliği basit ama bir o kadar da önemli bir işlemdir. Cildinize istenilen görüntüyü sunmak artık sizin elinizde!