NEDEN NEMLENDİRİCİ KULLANMALIYIZ? DERMOKİL NEMLENDİRİCİLERİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

NEDEN NEMLENDİRİCİ KULLANMALIYIZ? DERMOKİL NEMLENDİRİCİLERİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bu konu üzerinde yapılan uzun araştırmalar sonucunda, cilt uzmanları yüzün günlük olarak nemlendirilmesi gerektiği kanıtlamış bulunmakta. Hatta normalden daha da yağlı bir cilt bile nemlendirilmeli, nem dengesi her zaman korunmalıdır. Her cilt tipine göre ayrı ayrı nemlendiriciler kullanılmalı, hatta gerekirse losyonlar ile nemlendirme tercih edilmelidir. Yağlı ciltlerin bile nemlendirici kullanması gerektiğini belirtmiştik. Bunun için ise yağlı cilt tipinden dolayı daha yağsız ve daha az kuru nemlendiriciler tercih edilen ürünler olmalıdır.

Nemlendirici kullanmayı günlük bir rutin haline getirmek gerekmektedir. Çünkü sürekli dış faktörlere maruz kalan yüzümüz nem dengesini sıklıkla kaybetmekte, bu da kötü bir dış görünüş yaratmaktadır. Bu yüzden nemlendirici kullanımını alışkanlık haline getirmek cildimiz için büyük önem taşımaktadır.

Sadece yüz için değil eller için de çok büyük önem taşıyan nemlendiriciler, kullanılmadığı takdirde ellerde kuru, bakımsız ve adeta çatlamış bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Aslında tüm vücudumuzun nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu bilmeli, bu yüzden sürekli kullanıma özen gösterilmelidir.

Mevsimlere göre nemlendirici kullanımını da ayarlamak gerekmektedir. Örneğin yazın daha sık kullanmalı, güneşin nem dengesini çok fazla azalttığı dönemlerde daha hassasiyet gösterilmelidir. Çünkü güneş, içinde bulundurduğu bazı ışınlardan dolayı cilde nem veren molekülleri kurutmakta hatta yok etmektedir. Bundan dolayı cilt bu dönemlerde normalden daha fazla nemlendiriciye ihtiyaç duymaktadır.

Birçok cilt tipinin olduğunu ve her cildin nemlendirici konusunda farklı farklı şeylere ihtiyaç duyduğunu belirtmiştik. Dermokil'in özel içerikli kil formülüyle nemlediricileri sizler için buluşturuyor, daha etkili ve daha hızlı sonuçlar için ürünlerimizi hizmetinize sunuyoruz! Kil, içerdiği birçok yararlı formülden dolayı nem dengesini ayarlamakta en iyi malzemelerden biri olmuş durumdadır. Kilin birçok nemlendirici ile birleştiği ürünlerin birkaçının özelliği şu şekildedir:

İçerdiği aloe vera formülüyle, kil ile birleştiğinde ve bununla beraber düzenli kullanımda cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Cildin olduğundan daha sıkı bir görünümde olması, erken görülen kırışıklıkların olmaması ve daha genç bir görünümde olmanızı sağlamaktadır.

Kil ve birçok bitkisel formülün birleştiği el ve yüz nemlendiricilerimiz ile gün boyu maruz kalınan zararlı dış etkenlere karşı sizi korumaktadır. Ayrıca derinlemesine bir temizlik ve özel bakım sağlayan bu nemlendiriciler ile cilt gün boyunca nemli ve yumuşak kalmaktadır. Aynı zamanda erken yaşlanmaya karşı geliştirilen bir ürün olarak sizlere sunulmaktadır.

Ayrıca cildin düzenli gece uykuları sırasında kendini yenilediğini bilmemiz gerekmektedir. Her alanda özel bir önemi olan nemlendiricileri sadece gün içinde değil, uykudan önce kullanmak da kusursuz bir cildin püf noktası haline gelmiştir. Ayrıca cildin nemli kalması sadece nemlendiriciler vasıtasıyla değil, düzenli su içmekle de sağlanmaktadır. Tüm bunları yapıp, cildinize en uygun Dermokil nemlendiriciyi seçip, yumuşak ve pürüzsüz cildin tadını çıkarın!