EN İYİ KIRIŞIKLIK KREMİ SİZE HANGİ YARARLARI SAĞLAMALIDIR?

EN İYİ KIRIŞIKLIK KREMİ SİZE HANGİ YARARLARI SAĞLAMALIDIR?

Günümüzde kırışıklık çoğu insanın en büyük derdi haline gelmiş durumdadır. Bununla beraber insanlar pek çok ürün kullanmakta ve kırışıklıklarını azaltmak/yok etmek peşinde. Bu sorun için en yaygın olarak kremler tercih ediliyor. Pek çok yarar sağlasa da doğrudan cildimize temas ettiğinden dolayı, tercihimiz en iyi kırışıklık kreminden yana olmalıdır. Aksi takdirde cilt üzerinde ciddi sağlık sorunları meydana gelebilmektedir.

Peki birçok insanın derdi haline gelmiş kırışıklık neden oluşmaktadır?

*Mimik yapmak için kullanılan kaslardan dolayı kırışıklık meydana gelebilmektedir. İki kaşın ortası, göz çevresi gibi mimiklerde sıklıkla hareket eden bu bölgeler, ne yazık ki zamanla mimik hareketlerinden dolayı kırışmaktadır.

*En çok bilinen kırışıklık sebebi, yaşlanmadır. Yaşlanmayla beraber ciltte azalan birçok maddeden dolayı ciltte kırışma görülmektedir.

*Uyurken makyajı çıkarmamak da kırışıklığa yol açan sebeplerdendir. Makyaj ile kirlenen ciltteki gözenekler, temizlenmediği zaman kırışıklığa sebebiyet vermektedir.

*Şekerin aşırı tüketimi de ne yazık ki olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bilindiği üzere şeker, cildin en büyük düşmanları arasında yer alır. Ciltte kolojen liflere zarar vermesiyle bilinen şeker, ciltte zamanla kırışıklığa neden olmaktadır.

*Her şeyin düşmanı olan sigara cilde de zarar vermektedir. Aşırı tüketimi ne yazık ki kırışıklığa yol açan nedenler arasındadır.

*Devamlı olarak tekrarlanan yüzdeki hareketler belirli bir süre sonra yüzde bulunan kasları çok fazla çalıştırdığından dolayı kırışıklık yaratmaktadır.

*Uykudayken yanlış pozisyonlar da kırışıklığa yol açan nedenler arasındadır. Yüzüstü yatmak yüz üzerinde, kadınlarda daima yan yatma pozisyonunda uyumak dekolte bölgesinde kırışıklığa yol açar.

*Kötü beslenmeyle beraber su tüketimini önemsememek de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Sürekli fastfood tarzı besinlerin tüketimi, aşırı yağlı ve şekerli besinlerin tüketimi, yeteri miktarda su tüketmemek, sebze ve meyve yemeyi ihmal etmek ve alkol tüketimi bir zaman sonra ciltte kırışmalar meydana getirmektedir.

Ciltte çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmiş bu kırışıklıkları en iyi kırışıklık kremini tercih ederek yok edebilir/azaltabilirsiniz. Ancak bu kremin düzenli olarak kullanılmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bir etki göstermeyecektir. Bununla beraber cilt temizliğine de oldukça dikkat etmeliyiz. Makyajla uyumamalı, derinlemesine temizlik için birçok ürün tercih etmeliyiz. Sigaradan uzak durmalı, beslenmemize dikkat etmeliyiz. Fastfood tüketiminden kaçmak, onlar yerine üzüm, ceviz, fındık tarzı besinler tüketmeliyiz. Sebze ve meyve yemeye özen göstermeli, alkol tüketiminden kaçınmalıyız. Bununla beraber stres, mutsuzluk gibi etkenlerden uzak durmak da yararlı olacaktır.