GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUŞUR? ÇÖZÜMÜ NEDİR?

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUŞUR? ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden biri hiç şüphesiz ki gözlerimizdir. Gözler kendi başına zaten dikkat çeker iken, en büyük göz kusurlarından biri olan göz altı morluklarına sahipseniz daha fazla dikkat çekecek, hoş olmayan bakışlara maruz kalacaksanız. Göz altından oluşan morlukların birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bilinen büyük sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

*Bilinen en büyük sebep yaşlılıktır. Yaşınızın gittikçe ilerliyor olması, yüzünüzdeki sarkan deri ile beraberinde ne yazık ki göz altı morluklarını da getirir. Yani ilerleyen yaşlarda görülen göz altı morlukları sizi endişelendirmemeli. Gayet olağan ve sıklıkla görülen bir durumdur.

*Alerjiler bilindiği üzere vücudun çeşitli yerlerinde morluklara sebep olabilmektedir. Bu morluklar gözün hemen altında görülebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz geçmesini beklemek yerine bir uzman hekimden yardım almak en iyisi olacaktır.

*Stresin de göz altında morluğa yol açtığı biliniyor. Stres basit bir problem gibi gözükse de aslında birçok etkisi bulunur. Mideden tutun da baş ağrısına kadar etki gösteren stres, ne yazık ki gözlerin de en büyük düşmanıdır. En ufak bir stres altında göz altınızda morluk oluşabilmektedir. Bu yüzden de stresten kaçınılmalıdır.

*Ailenizde genetik olarak göz altında morluklar görülebilir. Eğer bunun genetik olduğunun farkında iseniz bir problem yoktur. Bu göz altı morlukları anneden ya da babadan alınabildiği gibi, onlarda olmayıp yine de size geçmiş olabilir. Bu yüzden genetik faktörler bilinen göz altı morluklarının nedeni arasındadır.

*Dengesiz ve yetersiz besleniyor iseniz, sonuç olarak gözlerinizde morluklar ortaya çıkabilmektedir. Az sıvı tüketimi ve sürekli fast food tarzı beslenmek gibi nedenler göz altı morluklarına yol açan nedenler arasındadır.

*Çok fazla uykusuz kalıyorsanız ya da uyku düzeniniz sürekli değişiyor ise göz altında oluşan morluklar kaçınılmaz olacaktır. Uykusuzluğun veya bozuk uyku düzeninin bilinen en büyük etkisi göz altında çok sık görülen morluklardır.

*Vücudunuzda vitamin eksikliği var ise bunlar etkisini çeşitli yollarla gösterir. Göz altında oluşan morluklar vitamin yetersizliğinin habercisi olabilmektedir.

*Az sıvı tüketimi de göz altı morluklarına yol açan nedenler arasında gösterilmektedir.

*Hormonal değişimler de göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Adet zamanı, hamilelik, menopoz gibi dönemlerde gözlemlenen morluklar olağan sayılmaktadır.

Göz altı morlukları birçok sebepten dolayı meydana gelmektedir. Çözüm ise öncelikli olarak bir uzman hekime başvurmaktadır. Bunun yanı sıra sağlıklı ve etkili kozmetik ürünler de sizlere yardımcı olacaktır. Dermokil’de sağlığınızı düşünen, sizleri en iyi şekilde sonuçlar verecek birçok ürün mevcut!