GÜNDÜZ BAKIM KREMLERİ HAKKINDA

GÜNDÜZ BAKIM KREMLERİ HAKKINDA

Gece kremleri gündüz kullanıma uygun olmayan kremlerdir. Ama bu gece kreminin aksine gündüz bakım kremleri, cilde gün boyunca oldukça faydası bulunan ürünlerdir.

Bu kremler gün boyunca cildinizde durmasının sakıncası bulunmayan kremlerdir. Bu kremler sizi gün boyunca dışarıdaki çevresel faktörlerden, zararlı ışınlardan ve en önemlisi makyaj sonucunda oluşabilecek zararları önlemektedir. İçeriklerinden dolayı cildi olduğundan daha parlak ve canlı göstermektedir. Bu sayede cildiniz gün boyu oldukça sağlıklı görünür. Hatta bazı kremlerin içerisinde yaşlanma karşıtı maddeler de bulunduğundan dolayı, yararları en üst düzeydedir. Bu kremlerin hızlıca ciltte emilme özellikleri mevcuttur. Bundan dolayı da cilt daha pürüzsüz ve hoş görünür. Hatta makyaj öncesi kullandığınızda cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde ederek, makyajla harikalar yaratabilirsiniz!

Cildiniz gündüzleri gecelere göre daha çok etkiyle karşı karşıyadır. Hava, makyaj, sigara dumanı vs. bunlardan bazılarıdır. Bundan dolayı etkileri daha fazla ve uzun sürelidir. Evden çıkmadan önce cildinize uyguladığınız gündüz bakım kremi, siz akşam eve gelip onu çıkartana kadar etkisini göstermektedir.

Cildi korumaya yönelik olan gündüz bakım kremleri, cildinize zarar verecek olası durumları yok eder ve/veya en aza indirmektedir. Bu bakımdan yüzünüzde bir kalkan görevi görmektedir. Ayrıca gece kremleri çok yoğun bir kıvamdayken, gündüz kremlerinde bu yoğunluk daha azdır. Çünkü gün boyunca yüzünüzde bulunacak olan kremlerin, cilde ağırlık yapmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda düzenli kullanımda cilt kusurlarının azaldığını hatta belirli bir zaman sonra yok olduğunu da göreceksiniz. Cildinizde çok göze batmasa da lekeler, çiller, kırışıklıklar hatta göz altında torbalar görülebilir. Ancak gündüz bakım kremleri düzenli kullanıldığı zaman bu kusurlar ve daha bir çok sorun gözle görülür bir azalma gösterecektir.

Bunların yanında, birçok gündüz kremleri bulunmaktadır. Bu kremleri seçerken cilt tipinizi tanımalı ve ona en uygun kremi tercih etmelisiniz. Her zaman belirttiğimiz gibi cilt tipinize uygun olmayan ürünleri kullanmak sizlere bir yarar sağlamayacak, aksine beraberinde sorunlar getirecektir.

Krem cilt bakımının basit bir aşamasıdır. Her ne kadar basit bir aşaması olsa da bakımın temelini oluşturduğundan sıradan bir ürün seçmek sizlere yarardan çok zarar verecektir. Bütçe dostu olayım derken, cildinize düşman olmayın! Unutmayın bir ürün fiyatına göre etki göstermemektedir. Yani çok pahalı bir ürün en iyi sonucu verecek diye bir kural yoktur.

Cilt tipinize en uygun ürünleri ve bütçe dostu ürünlerle tanışmak için sizleri Dermokil’e bekliyoruz!