KERATİN NEDİR? NEDEN İHTİYAÇ DUYARIZ?

KERATİN NEDİR? NEDEN İHTİYAÇ DUYARIZ? KERATİN HAKKINDA:

Keratin aslında bir proteindir. Birçok yerde faydası bulunan bu proteinin en fazla saç bakımında ve tırnak bakımında kullanıldığı biliniyor. Sadece dışarıdan alınamayan keratin saçlarımızın özünde ve diş yapımızda da bulunmaktadır. En bilinen özelliği dayanıklılığı normalden daha fazla arttırmasıdır. Mesela saçlarınız sürekli boya, maşa, düzleştirici gibi işlemlere maruz kalıyorsa saçtaki keratin miktarı azalıyor ve dışarıdan bir keratine ihtiyaç duyuyor. Saç bakımında sürekli olarak tercih edilen keratin, kısa zamanda etkili ve güzel sonuçlar vermektedir.

Çok etkili olmasıyla bilinen keratin, diğer proteinlere kıyasla daha az zarar görmeye (çizilmeye, kopmaya vs.) yatkındır. Doğal keratin kullanan insanlar saçlarını daha güçlü hissettiklerini söylemiş, banyo sonrası tararken güçlük çekmediklerini belirtmişlerdir. Sürekli kabaran, elektrik ile yüklenen saçlar için adeta bir hazine değerinde olan keratin saç düzleştirmede önerilen bir malzeme olarak sık kullanılan bir bakım ürünü olarak hayatımıza girmiş bulunmakta.

Keratinin azalmasında en büyük etken sürekli saç kurutma makinesi kullanmak, maşa kullanmak, saç düzleştirmek, havlu kullanırken saça çok fazla sürtünme hareketi uygulamak, boya yaptırmak geliyor. Bu işlemler yapılınca saç derisi içersindeki keratin hasar görüyor ve azalmaya sebep oluyor. Azalması sonucunda hacimsiz, şekil alamayan, güçsüz ve kırık saçlar meydana geliyor. Aslında bir nevi insan vücudundaki keratinin azalmasına kendimiz sebep oluyoruz diyebiliriz.

Her ne kadar keratinin faydaları saymakla bitmese de, bilinçsiz keratin takviyesi insan vücudunda çeşitli hasarlara yol açmaktadır. İşte Dermokil tam da bu konuda devreye girerek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu kadar keratini size sağlayarak sağlıklı bir biçimde saç bakımı yapmanızı sağlamaktadır.

Saçlara en büyük faydayı kil ile beraber sağlayarak, en büyük faydaları olarak şunları sıralamak mümkündür:

Saçınız aşırı kabarıyorsa ve bu durum sizi sürekli fön çekmeye maruz bırakıyorsa keratin en iyi işlem olacaktır. Çünkü bilinen en büyük faydalarından biri kabarmayı önlemektir.

Saçlarınız kolay şekil almıyor, dışarı çıkmadan önce saatlerinizi saçlarınıza ayırıyorsanız yine en iyi çözüm yolu olacaktır. Çünkü saçların kolay şekil alamamasının sebebi keratin eksikliğinden/azlığından kaynaklanmaktadır.

Güçsüz görünen saçlar gider, yerine parlak, taze görünümlü saçlar gelir.

Fakat dikkat edilmesi gereken durumlar da vardır ki bunların başında bilinçsiz/aşırı kullanım gelir. Bundan dolayı sürekli kullanıma uygun ve keratin miktarının iyi ve sağlıklı biçimde ayarlandığı ürünler tercih edilmeli, ona göre kullanılmalıdır. Aynı zamanda daha fazla saçlara zarar verecek işlemler uygulanmamalı, ısı gerektiren işlemler elden geldiğince en aza indirilmelidir.

Keratini kil ile birleştirip sizlere sunan Dermokil, saçlarınızın dostu olacak; vazgeçilmeziniz olarak raflarınızda yer alacaktır!