KİL MASKESİ İLE CİLDİNİZDE DEVRİM YARATMA VAKTİ!

KİL MASKESİ İLE CİLDİNİZDE DEVRİM YARATMA VAKTİ!

Kil ülkemizde fazlasıyla bulunan bir malzeme olmasına karşın, saf ve işlenmemiş kil bulmak oldukça güç bir durumdur. Kilden yapılan birçok malzeme vardır ki, bunların başında en bilindik olarak kil maskesi gelir.

İnsan cildi çok hassas bir yapıya sahiptir ve çeşitli etkenlerden dolayı zarar görebilir, hassaslaşabilir. Bu yüzden cilt, dışarıdan pek çok yardıma ve bakıma ihtiyaç duyar. Cilt bakımı oldukça pahalı bir işlem olsa da, Dermokil bu sorunu ortadan kaldırıp bütçenize dost olmaya geliyor! Kısa sürede harikalar yaratan kil maskesi ile cildinizde taptaze bir görünüm yaratmayı amaç ediniyoruz!

KİL MASKESİNİN CİLDİMİZE FAYDALARI NELERDİR?

İçerisinde çok fazla mineral bulunduran kil maskesi, cildinizin ihtiyaç duyduğu çoğu sorunu yok etmek için çok faydalıdır. Antik çağdan beri bu maskesinin kullanıldığı, birçok cilt sorununu en aza indirdiği de kanıtlanmıştır.

En büyük faydalarından biri cilt tonlamasını düzenlemesidir. İnsan cildinin çoğu kısmında bazı faktörlerden dolayı cilt tonlamasında dengesizlikler görülebilir. Kil maskesinin düzenli kullanımı sonucunda bu ton farkları düzenlenecek, cildiniz her bölgesinde aynı tonlamayı yakalayacaktır.

Bir diğer faydası ise sivilceleri yok etmesidir. Sadece yok etmekle kalmayıp, yeniden oluşmasını da engellemektedir.

Cildinizde ölü deri barındıyor iseniz, kil maskesi kullanarak ölü deriyi yüzünüzden atarak taptaze bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bir diğer faydası, cildinizdeki yağ problemleriyle ilgilidir. Ciltteki fazla yağı alarak parlak görünümü azaltır, yüzdeki yağ dengelenmesine yardımcı olur.

Cildinizde güneş gibi etkenlerden dolayı leke barındırıyorsanız, kil maskesi ile bu lekeleri ortadan kaldırıp, harika bir görünüm elde edebilirsiniz!

En iyi faydalarından bir diğeri de yüzünüzdeki kan dolaşımı ile ilgilidir. Kan dolaşımını uyararak yaşlanma karşıtı bir etki elde edebilrisiniz. Çünkü cidin onarılmasında en etkili maskelerden biridir.

Kil maskesinin bilinen bir diğer faydası, gözeneklerde sıkı bir görünüm yaratmaktır. Cildi derinlemesine temizler ve böylece gözeneklerin açılmasını sağlar. Açılan gözenekler ile sıkı bir görünüm yakalayabilirsiniz!

KİL MASKESİ NASIL KULLANMALI, NASIL YAPILMALI?

Maskeyi uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özen göstermek gerekir. Çünkü temizlenmemiş bir cilde maske yapmak, yapacağınız işlemden hiçbir sonuç almamak demektir. Maskeyi yüzünüze uygularken, yüzdeki en hassas yer olan gözlerimizden uzak tutmanız ve korumanız gerekmektedir. Yaklaşık yirmi dakika süre içerisinde uyguladığınız kil maskesinin çok uzun sürede yüzünüzde durmamasına dikkat etmelisiniz.

Dermokil ile cildinizde devrim yaratmaya geliyoruz! Yoksa siz hâlâ Dermokil ile tanışmadınız mı?