KİL NEDİR, NE İŞE YARAR, FAYDALARI NELERDİR?

KİL NEDİR, NE İŞE YARAR, FAYDALARI NELERDİR?

Kil birçok alanda kullanılan, içerisinde yağ barındıran bir çeşit topraktır. Su ile birleştiğinde hamur özelliğini alır ve kolayca şekil alabilir. Ayrıca çok ince bir yapıya sahiptir ki, bazı kaynaklar kum tanesinden bile daha ince olduğunu da belirtmektedir. İçerisinde vücutta yan etkiye yol açacak bir madde bulundurmamasından dolayı sıklıkla bakım ürünlerinde tercih edilmektedir. Doğada fazla miktarda bulunan kil, ülkemizde de çok fazla yerde bulunmaktadır. Tatil beldelerinin çoğu yerinde bulunan kil, ülkemizde en çok kozmetik alanında kullanılmaktadır.

Kilin faydalı olduğu bilinmekte ama genel olarak faydaları çok bilinmemektedir. En çok bilinen faydaları cilt üzerinde olsa da aslında kil, tüm vücuda faydalı bir topraktır. Ağrı kesici bir etkiye sahip olduğu dahi söylenmektedir ki hatta bundan dolayı birçok tedavi yönteminde de tercih edilen doğal bir yöntemdir.

Çok fazla çeşitleri bulunan kil, her çeşidi ile ayrı bir hazine değerindedir. Antik Çağdan bu yana kullanıldığı iddia edilen kilin, Kleopatra tarafından bile kullanıldığı hatta tarihinin ona dayandığı da bilinenler arasındadır.

Kil Nedir sorusuna verilecek en güzel cevap, devası olmadığı bir sorun yoktur olacaktır. Bilinenler üzerine en fazla maskelerde kullanılan kil, ciltte yağdan uzak ışıltılı bir görünüm kazandırır. Toksin diye adlandırdığımız canlı organizmalarda görülen bu zehirli maddeyi ciltten uzaklaştırır, temizler. Kil cildi sıkılaştırmasıyla da bilindiği için akne oluşumu engellemekte ve pürüzsüz bir görünüm yaratmaktadır. Düzenli kullanımda ton farklılıklarını ve lekeleri yok ederek, ciltteki eşitliği sağlamaktadır.

Kil sadece cilt bakım ürünlerinde değil saçta ve tüm vücutta da kullanılabilir. Saçtaki fazla yağı emdiği, daha gür ve kırıksız bir şekilde de uzatmaya yardımcı olduğu söylenmektedir. Tabii gerek saç için, gerek cilt için kullandığımız kil bekleme süresine de önem vermekte. Fazla bekletmemeli ve duruladıktan hemen sonra cilt tipinize uygun nemlediriciler kullanılmalıdır.

Aynı zamanda tüm vücudunuz için kullanabilir, vücudunuzda karşılaştığınız birçok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kil insan için bahşedilmiş adeta bir mucize gibidir. Ülkemizde çok fazla bulunması, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu çoğu mineralleri içermesi, sağlık sorunlarına yol açmaması, kısacası zarar vermemesi, kolay kullanılması ve tahriş, kızarıklık gibi sorunlara yol açmaması sebebiyle mükemmel bir toprak olma özelliğindedir. Kili ürünlerimizde buluşturup, sizlere sunuyoruz. Çünkü sağlığınızı düşünüyor, neye ihtiyaç duyduğunuzu önemsiyor ve sizler için üretiyoruz. Killi en doğru şekilde kullanıyor ve çeşitli maddelerle birleştiriyoruz. Ama öncelikle sizin sağlığınızı düşünüp ürünlerimizi üretiyoruz...

Yoksa siz hâlâ Dermokil ile tanışmadınız mı?