KURU ŞAMPUAN NEDİR VE NASIL KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR?

KURU ŞAMPUAN NEDİR VE NASIL KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR?

Kuru şampuan genelde saç yıkamaya vakit bulamayanların tercih ettiği bir üründür. Kısacası acil durumların joker ürünüdür. Sprey bir yapıda olan kuru şampuan, saçlara sıkıldığında saçtaki fazla yağı emerek temiz bir görünüm yaratıyor. Saçları sürekli ve çok kolay yağlanan, bundan dolayı yıkamanın eziyet gibi geldiği bireylerin raflarından asla eksik olmayan bir üründür.

Zaman mekan fark etmeksizin, saçlrın yağlı hissedildiği her vakit kullanmaya uygun bir şampuan çeşididir. Normal şampuanlar sıvı ve akışkan bir kıvamdayken, kuru şampuanlar sprey bir yapıdadır. Etkisini kısa sürede göstermesi nedeniyle de son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Saçlara sıkıldığı andan vakit daha ferah, daha hafif bir his yaratmasından dolayı hâlâ da joker ürünler arasında olmaya devam etmekte.

Kuru şampuan ne işe yaramaktadır? Kuru şampuan yukarıda da belirttiğimiz gibi saçtaki fazla yağı emerek temiz, ferah ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Üstelik bunu çok kısa bir sürede yapıyor. Bu sayede hem zamandan tasarruf sağlanıyor hem de saça şekil vermek çok daha kolay oluyor. (Ancak kuru şampuan normal şampuanlar gibi sürekli olarak kullanılmaz. Genelde acil durumlarda veya haftada birkaç kez kullanılmalıdır.)

Uzun süreli yıkama sonucu saçlardaki şampuan kokusunu kısa bir sürede sağlıyor. Yani saçlar kısa sürede temiz ve bir o kadar da hoş kokuyor. Şampuanla dakikalarca yıkayıp, kuruttuktan sonra oluşan o kokuyu kısa bir sürede saçlara sağlıyor.

Etkileri bizleri gülümseten kuru şampuanın kullanımı da oldukça kolaydır. İşleme başlamadan önce kuru şampuanı iyice sallayarak çalkalamak gerekiyor. İyice karıştığından emin olduktan sonra en otuz cm kadar uzaklıktan saç diplerine doğru deodorant sıkar gibi sıkmak gerekiyor. Daha iyi bir sonuç için saç diplerini ayırarak parça parça kaldırmak daha etkili ve güzel bir sonuç verecektir. Çünkü böylece kuru şampuan tüm saç diplerine yayılmış ve temas etmiş olacaktır. Tüm saç diplerine yayıldığından yine de emin olmak adına, saç diplerine masaj yaparak uygulamak daha doğru bir yöntem ve daha etkili bir sonuç için iyi bir adım olacaktır. Şimdi yapılması gereken tek şey, yaklaşık dört-beş dakika beklemek olacaktır. Kuru şampuan kullanan kişiler, beş dakika bekleyip sonucu gördükten sonra saçlarını öne eğerek diplerini karıştırmanın faydalı olacağını söylemişlerdir. Böylece yağ emme işlemi devam edip, tüm saçlara yayıldığından etkisi ve etki süresi artacaktır.