NEDEN NANELİ DİŞ MACUNU TERCİH EDİLMELİDİR? NANELİ DİŞ MACUNUNUN DİŞE YARARLARI NELERDİR?

NEDEN NANELİ DİŞ MACUNU TERCİH EDİLMELİDİR? NANELİ DİŞ MACUNUNUN DİŞE YARARLARI NELERDİR?

Diş macunu seçimi, dişlerimiz için oldukça büyük önem taşımaktadır. Birçok çeşidi ve aromalısı bulunan diş macunlarının, en sık karşımıza çıkanı naneli diş macunudur. Nanenin tek başına da dişlere oldukça faydalı oluşu, diş macunları içerisine girmesine sebep olmuştur. Birçok faydası bulunan nanenin diş için faydaları şu şekildedir:

*Nane tek başına kullanımda nefeste ferahlık sağlamaktadır. Oldukça etkili ve keskin bir bitki oluşu solunum yollarını açıp, temizleyerek oldukça ferah bir nefes sağlar.

*Nanenin ağrı kesici etkisi olduğu bilinmektedir. Diş üzerinde bekletilen veya dişlere sürülen nanenin ağrıda azaltma yaptığı gözlemlenmiştir. Bu yüzden doğal bir ağrı kesici olarak gösterilir.

*Eski zamanlarda nane çiğnenirdi. Çünkü nanenin ağızdaki bakteriyi yok ettiği ve çürümelere karşı etkili olduğu söylenirdi. Üstelik gösterdiği etki de uzun sürelidir.

*Nane çiğnemenin bir diğer faydası ağızdaki kötü kokuyu yok etmesidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bakterileri yok ettiğinden dolayı ağız kokusunu da önlemektedir.

Ağız ve diş için birçok faydası bulunan nanenin diş macunlarına girmesi oldukça doğaldır. Tüketiciler diş macunlarında birçok özellik aramaktadırlar. Bu özellikler arasında dişleri beyazlatması, ağız içerisinde oluşup birçok hastalığa sebebiyet veren bakterilerin yok edilmesi, hoş kokulu ve ferah nefese sahip olma isteği sıralanabilir.

Naneli diş macunlarının da nanenin tek başına gösterdiği etkilerle paralel olarak etkileri mevcuttur. Naneli diş macununun kullanımı dişleri beyazlatır. Ferah bir nefes sağlar. Çürükleri yok eder ve yeni çürük oluşumunu da engellemektedir.

Dermokil, diş macunu konusunda oldukça çığır açmış bir marka olup, diş macunlarını özenle üretmektedir. Çünkü Dermokil, bir diş ve diş etinin tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu bilerek size bir diş macunundan daha fazlasını vermeyi hedefler. Daha ilk kullanımda farkı gözlerinizde göreceğiniz Dermokil DK Dent naneli diş macunu, oldukça diş dostu bir üründür. Ağızdaki kusurları yok edip, yeni kusurların oluşmasını da engellemektedir.

DK Dent naneli diş macunu bu özelliklerin yanında aynı zamanda glütensiz, florürsüz ve köpüksüzdür. Bundan dolayı da çölyak hastalarının kullanımı için uygundur. Köpüksüz olmasıyla sizlerin dişlerine büyük avantaj sağalan DK Dent naneli diş macunu, köpüğün diş etki eden etken maddenin faydasını azaltmamak adına köpüksüz üretilmiştir.

Dişlere oldukça faydaları bulunan DK Dent diş macunları nane ile birleşerek dişlere maksimum etkiyi vermeyi hedeflemektedir. Bu yüzden siz değerli tüketicileri DK Dent Naneli Diş Macununu ile tanışmaya davet ediyoruz!