NEDEN YÜZ TEMİZLEME JELİ KULLANMALIYIZ? YÜZ TEMİZLEME JELİNİN ÖNEMİ

NEDEN YÜZ TEMİZLEME JELİ KULLANMALIYIZ? YÜZ TEMİZLEME JELİNİN ÖNEMİ

Yüzümüz gün içerisinde ne yazık ki pek çok olumsuzluğa maruz kalmaktadır. Bu olumsuzlukların bazıları engellenebilir nitelikte iken, bazılarını engellemek mümkün olamamaktadır. Örneğin olumsuz şartlara örnek olarak hava kirliliği verilebilir. Hava kirliliğini bireysel olarak engellemek imkansızdır ve yüz için ne yazık ki hoş sonuçlar doğurmamaktadır. Bunların yanı sıra makyaj, sigara içilen ortamlar, yüz için kullanılan kremler vs. de olumsuz sonuçlar meydana getirir. Bunları bireysel olarak engellemek mümkündür ancak ne yazık ki derinlemesine bir temizlik için yalnızca su yeterli olamamaktadır. Burada da devreye yüz temizleme jeli girmektedir.

Her ne kadar cildimizi suyla yıkadıktan sonra temizlendiğine inansak da, bu yalnızca gözle görülebilir bir temizliktir. Oysa ki cildimiz bizim göremeyeceğimiz –kısacası gözenekleri diyoruz- pek çok kiri içerisinde barındırıp, bir süre sonra gözenekleri tıkayıp cildin hava almamasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı da yüz temizleme jelleri kullanmalı, cilde gereken temizliği sağlamalıyız.

Günün sonunda eve geldiğinizde yapacağınız ilk iş makyajı temizleyip, cildinizin rahatlamasını sağlamak olmalıdır. Makyaj yapan biri değilseniz bile gün içerisinde cildiniz pek çok şeye maruz kaldığından dolayı yine temizlemeniz gerekmektedir. Bu temizliğin ilk adımı her ne kadar sadece sudan geçse de devamında yüz temizleme jeli mutlaka kullanılmalıdır. Çünkü bu jeller, suyun ulaşıp temizleyemediği pek çok yere uzanıp derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Bu da daha temiz, daha sağlıklı bir cilt meydana getirir. Çünkü ciltteki çoğu sorun aslında cildin hava alamamasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı da temizleme jellerini kullanarak ciltte oluşabilecek sorunları en aza indirmek mümkün olacaktır.

Yüz temizleme jelinin önemini şu şekilde de açıklayabiliriz. Makyaj yapıyor iseniz cildiniz gün boyunca ne yazık ki hava alamayacaktır. Her ne kadar eve gelip makyajı çıkartsanız da, kirler gözeneklerin içinde birikmektedir. Ertesi gün tekrar makyaj yaptığınızda zaten temiz olmayan cilt üzerine bir kat daha kir ekleyip, hava almasını en az indiriyorsunuz. Bu döngü her gün devam ettikçe cilt ne yazık ki hava alamaz duruma gelmektedir. Oysa derinlemesine bir temizlik sağlamak için takviye olarak yüz temizleme jellerinin kullanılması cildinizin hava almasını sağlayarak, rahatlatacaktır. Cildin hava alması demek, sağlıklı bir cilt demektir. Sağlıklı bir cilde giden yol temizlikten, derinlemesine temizlik de yüz temizleme jellerinden geçmektedir. Cildinizi düşünmek, sağlığınızı düşünmektedir. Yüzünüzün hava almasını sağlayın, ipeksi ve tertemiz bir cilt tipine sahip olun!