PEELİNG NEDİR, NASIL YAPILMALIDIR? DERMOKİL İLE PEELİNG

PEELİNG NEDİR, NASIL YAPILMALIDIR? DERMOKİL İLE PEELİNG

Peeling, cilt bakım rutinin en önemli kısımlarından biridir. Çünkü peeling ciltteki ölü deriyi arındırır, derinlemesine temizlik sağlar. Peeling içindeki tanecikleri sayesinde cilt temizliğinde oldukça tercih edilen, faydası çok fazla olan bir bakım ürünüdür. Diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi peelingtede birçok çeşit vardır. Bu yüzden cilde en uygun peeling seçilmeli, ona göre uygulanmalıdır. Cildimiz birçok şeye maruz kalır ki bunların başında makyaj gelir. Cilt hava alamaz, gözenekler dolar ve bunları temizlemek de be yazık ki kolay olmaz. İşte bu yüzden peeling yapılmalı, cilt temizlenmelidir.

Birçok peeling çeşidi bulunduğunu söylemiştik. Örneğin cildiniz hassas ise daha ince taneli peelingler tercih edilmelidir. Büyük taneciklere sahip olan ürünler cildi çizebilir, birçok cilt sorununu da beraberinde getirebilir.

PEKİ PEELİNG NASIL YAPILMALIDIR?

Peeling yapmadan önce yapacağınız bölgeyi kesinlikte su ile ıslatmanız gerekmektedir. Kuru olan bölgeye peeling yapmak cilde zarar verebilir, çizilme gibi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Peelingi çok fazla almamalı, nohut büyüklüğü kadar boyut yeterli görülmektedir. Uygulayacağımız elimiz de ıslak olmalı, o ıslaklık vasıtasıyla yumuşayan ürün kullanılmalıdır. Peelingi sürdüğün bölgeye tek yönlü olarak değil, yuvarlak hareketler ile uygulamalısınız.

Dermokil'in kil ile birleşen peeling ürünleri, kullandığınız bölgedeki ölü deriyi arındırmakta ve yeni gelen derinin parlak, ışıltılı ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Her alanda olduğu gibi peelingtede en iyi ürünleri üreten Dermokil ürünleri ile tanışın!

Aynı zamanda peelingin sadece cilde değil, tüm vücuda yapılabildiğini de bilmelisiniz. Dudak, bacak, kol gibi bölgelere dahi peeling uygulanabilir ve ölü deri temizlenebilir. Uygulayacağınız bölgeye göre kullanılan peeling miktarını orantılı bir şekilde arttırabilirsiniz. Hatta ciltten sonra en çok peeling yapılan bölge dudaklardır. Dudak için uygulanan ürün ise dudakta kuruluktan ve kirli havadan oluşan ölü deriyi temizler ve bakım sağlar. Her bölge için uygun peelingi Dermokil'de bulabilirsiniz!

Ürünleri kullanmaya başladıktan sonra daha hassasiyet göstermeli, cilt sorunları doğuran birçok ürünlerden ve ortamlardan uzaklaşmalısınız. Çünkü cilt sürekli olarak bir temizliğe, bir bakıma ihtiyaç duyar ve bu bakım alışkanlık haline gelmelidir. Cilt temizliğinde ve bakımında önemli bir rol oynayan peeling, düzenli kullanımda istenilen sonuçları vermektedir. Cildinize en uygun ürünleri Dermokil'de bulmak mümkündür. Özel içerikli peeling formülleri cildinizi yeniler, toz, kir, makyaj gibi nedenlerden dolayı meydana gelen ciltteki ölü deriyi arındırır ve derinlemesine temizlik sağlar. Dermokil birçok ürünleriyle sizleri ve sağlığınızı düşünüyor, kendinize en uygun ürünleri seçmeniz için sitemize bekliyoruz!