ROPOLİS NEDİR, PROPOLİS DİŞ MACUNU ÖZELLİKLERİ

PROPOLİS NEDİR, PROPOLİS DİŞ MACUNU ÖZELLİKLERİ

Bal arılarının ürettiği bir madde olan propolis, arıların kovanı temizlemek için kullandığı bir maddedir. Yapışkan bir yapıda olup, arıların yuvalarını yaparken ve temizlerken kullandığı bir maddedir. Arıların poleniyle karıştırılsa da polen olmayıp, oldukça faydalı bir maddedir. Temizlikte kullanılmasından dolayı diş macunlarının içerisine girmesi kaçınılmaz olmuştur. Propolis diş macunu oldukça etkili bir diş macunu olmuştur ve dişler için kullanımında bir zararı yoktur.

Propolis içeren diş macunlarına geçmeden önce propolisin diğer faydalarını bilmekte yarar vardır. Propolis, içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde bağırsakları temizlemektedir. Grip ve nezle tedavisinde çokça tercih edilen propolis, mikroplara karşı savaşmaktadır. İltihap önleyici etkisi de bulunmaktadır. Ağızda oluşan yaraları ve uçukları tedavi etmesiyle de sıklıkla kullanılmaktadır. İnsan vücudunu bakteri ve mantarlardan arındırma özelliğine sahiptir. Hücre yenileyici özelliği bulunması sebebiyle kansere karşı savaştığı da bilinmektedir.

Birçok faydası bulunan propolis diş macunlarına girmiştir. Propolis diş macununun özelliklerini ve faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

*Ağız içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan iltihapları önlemektedir. Birçok sebebi bulunan ağız iltihabını geçirmekle kalmayıp, yeni iltihap oluşumunu da engellemektedir.

*Birçok diş eti hastalıkları bulunmaktadır. En yaygın olan genelde diş eti hassasiyetinden kaynaklanan diş eti kanamalarıdır. Propolis içeren diş macunları diş eti hastalıklarının tedavisinde büyük rol oynamaktadır. Düzenli kullanımda gözle görülür etki vermektedir.

*Ağızda oluşan yaralarda en etkili çözümlerden biridir. Ağız içerisinde ve/veya ağız kenarında oluşmuş ya da yeni oluşmaya başlamış yara/uçuk tedavisinde mutlaka propolis diş macunu tercih edilmeli, acılı süreç en aza indirilmelidir.

Bir Dermokil markası olan DK Dent, içeriğinde propolis bulunan diş macunu üretmiştir. Sindirimin başlangıç noktası olan ağız ve içerisinde bulunan dişlerin oldukça hassas olduğunu belirtmiştik. Hassas bir yapıda olduklarından dolayı da sürekli bir bakıma ve temizliğe ihtiyaç duymaktadırlar. Eğer bu bakımlar ve temizlikler yapılmazsa ağız içerisinde oluşan çeşitli rahatsızlıklar meydana gelmektedir. En sık görülen rahatsızlıklar arasında çürüme, sararma, hep aynı renkte dişler, diş hassasiyeti, diş ve diş eti kanamaları, ağız içi yaraları gelmektedir. Bu rahatsızlıklar özgüveni kıran, sosyal yaşamı etkileten ve bir o kadar da fiziksel acı çektiren rahatsızlıklardır. İçeriğinde propolis bulunan diş macununu tercih ederek oluşmuş ve/veya oluşmakta olan bu tür rahatsızlıkları engelleyebilirsiniz.

DK Dent Propolis Diş Macunu kullanarak dişlerinizde devrim yaratabilir, farkı daha ilk fırçalamada görebilirsiniz. Dermokil ile kalın!