SAÇ BAKIMI VE SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ TERCİH EDİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

SAÇ BAKIMI VE SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ TERCİH EDİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çok fazla zarar gören saçlara bakım yapmak çok önemlidir. Bakım yaparken de en iyi ürünleri tercih etmek, saç bakımını da iyi bilmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra da, saç bakım ürünleri (Şampuan, saç bakım yağı, saç serumu, saç maskesi, saç kremleri vs.) tercih edilirken birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Ama bunun için en başta kendinize bir saç bakım rutini oluşturmanız gerekmektedir. Saç bakımı kısaca şöyle özetlenebilir:

*Saç haftada birkaç kez yıkanmaya ihtiyaç duymaktadır. Saçları yıkadıktan sonra saç kremini kullanmak ve saçları bir süre ıslak bırakmak gerekiyor. Hatta havlu kullanırken fazla sürtünmeden kaçınmak gerekmektedir. Saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız eğer, ısı önleyici kremler ve spreyler kullanılmalıdır. Yıkanan ve krem kullanılan saçlara, saç maskesi, saç bakım yağı ve saç serumu takviyesinde bulunabilir. Saç bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Saç bakım ürünleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

*Saç ve saç deriniz herkesten farklıdır. Yani herkesin saç ve saç derisinin yapısı farklı yapılardadır. Bu yüzden de saç tipinize ve saç derinize uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Yanlış saç bakım ürünleri tercihi saçta döküntü, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlara yol açmaktadır.

*Şampuan seçiminde şampuanın fazla köpürmemesine dikkat etmelisiniz. İdeal bir şampuanın pH değeri 5.5 olmalıdır. Fazla köpürmesi bu değerin bunun üzerinde olduğunu göstermektedir ve bu da sağlığınız da zararlı olan bir değerdir.

*Kimyasal maddelerin sıklığına dikkat etmek gerekmektedir. Ürünlerin ömrünü uzatan ve koku veren birçok madde ne yazık ki sağlığı tehdit etmektedir. Bu yüzden de bu maddelerin kullanılmadığı ürünler tercih edilmelidir.

*Saçlarınızı ısı ile temas ettirmemeli, mecburiyetten de ısıyla temas halinde bulunmanız gerekiyorsa minimuma indirilmelidir. Aynı zamanda saçlardaki sürtünmeyi en aza indirmek gerekmektedir.

*Saç bakım ürünlerinin (Şampuan, saç kremi,  saç serumu, saç maskesi vs.) kullanım sıklığına dikkat edilmeli, bu sıklığa uyulmalıdır. Çünkü bazı ürünlerin haftalık kullanım sıklığı vardır. Haftada iki gün, haftada üç gün gibi… Bu sıklığın dışına çıkmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü bunların fazla kullanımı saçlara zarar verebilmektedir.

Dermokil’de bulunan birçok saç bakım ürünleri kil ile birleşerek etkiyi en fazlaya çıkarmayı amaç ediniyor. En ideal ve en etkili saç bakım ürünleri Dermokil’de saçlarınızla buluşmak için sizleri bekliyor! Size sunulan birçok üründe sağlığı tehdit eden ürünler bulunmamakla beraber, saç bakımını en zirveye taşıyor!