SAÇLARI YIPRATAN VE SAÇLARDA OLUMSUZ SONUÇLAR MEYDANA GETİREN SEBEPLER NELERDİR? EN İYİ ŞAMPUAN HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMALIDIR?

SAÇLARI YIPRATAN VE SAÇLARDA OLUMSUZ SONUÇLAR MEYDANA GETİREN SEBEPLER NELERDİR? EN İYİ ŞAMPUAN HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMALIDIR?

Saçlar çok kolay yıpranabilen, oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Çeşitli faktörlerden dolayı olumsuz sonuçlara maruz kalan saçlar, en iyi bakıma ihtiyaç duymaktadır. En iyi saç bakımının başında ilk olarak en iyi şampuan seçimi gelmektedir. Sürekli belirttiğimiz üzere saçlara uygulanan ilk bakım şampuandan geçmektedir. Çünkü temizlenmemiş, gün içerisinde maruz kaldığı olumsuzluklardan arındırılmamış saçlar, saç bakımına yanıt vermeyecektir. Bu da sağlıksız ve bir o kadar da bakımsız görüntüleri de beraberinde getirmektedir.

Belirttiğimiz gibi saçlar pek çok şeyden dolayı yıpranabilir, zarar görebilir. Peki bu sebepler nelerdir?

Birçok sebebi bulunsa da, en yaygın olarak bilinen sebepler şöyledir:

*Gün içerisinde maruz kalınan birçok olumsuzluk vardır. En önemlisi sigara içilen ve/veya pis bir havaya sahip ortamda bulunmaktır. Saçlara sinen koku ve etken madde saçları yıpratmaktadır.

*Sürekli saçlarla oynamak da saçlara olumsuz getirmektedir. En bilinen olumsuzluğu çabuk yağlanmadır.

*Normalmiş gibi görünse de sürekli bere kullanımı da bir süre sonra saçlarda yağlanma meydana getirmekte.

*İklim koşulları, hızlı ve değişken hava da saçların dengesini bozup, yıpratmaktadır.

*Saçları kurulurken kullandığımız havluyu sert ve çok fazla sürtünme hareketiyle kullanmak, sürekli olarak düzleştirici, maşa, fön makinesi gibi ısılı aletlerin kullanımı da saçlarda olumsuzluklar doğurmaktadır.

*Sürekli olarak saç boyası kullanmak da saçları kırıp, yıpranmaya sebebiyet vermektedir.

Birçok neden saymak mümkündür. Ama bilinen en büyük nedenler arasında yukarıda sıraladığımız maddeler gelmektedir.

Saç bakımının en önemli unsurunun şampuan seçimi olduğunu belirtmiştik. En iyi şampuanı seçerken de dikkat edilmesi gereken noktalar, şampuanın sahip olması gereken özellikler olduğunu belirtmiştik. Bunların başında çoğu yazımızda belirttiğimiz gibi ürün içeriğindeki kimyasallar maddelerin azlığı gelmekte. Bu maddelerin çokluğu saçı daha da yıpratmakta ve hatta sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bir diğer unsur ise saç tipinize göre şampuan seçimi gelmektedir. Unutmayın ki, en iyi şampuan saç tipinize göre en uygun şampuandır. Çünkü saç tiplerine göre ayrı olarak üretilmiş şampuanların içeriği farklı olduğundan, saçlarınıza gereken bakımı da saç tipinize uygun şampuanlar yapacaktır.

Birçok çeşitte şampuanı bulunan Dermokil’de, kendinize en uygun şampuanı seçebilir, gereken bakımı sağlayabilirsiniz. Sağlıklı saçlar için çok fazla para vererek yapılan bakımlar yerine evde kendi bakımınızı yapabilirsiniz! Bu bakımın başında da şampuan seçimi, hatta en iyi şampuan seçimi gelmektedir!

Dermokil ile saçlarınızı şımartmaya hazır mısınız?!