DERMOKİL SİYAH MASKE NEDİR, NASIL KULLANILMALIDIR ?

SİYAH MASKE NEDİR, NASIL KULLANILMALIDIR, SİYAH MASKE HAKKINDA:

Son zamanların en çok tercih edilen cilt maskesi ürünlerinin arasında siyah maske de yer almaktadır. Birçok faydasıyla bilinen siyah maske, uzun yıllar boyunca toprak altında kalan birçok bileşikten elde edilip maske haline getirilen bir ürün olmuştur. İçerisinde çinko gibi birden fazsla maddenin yer aldığı siyah maske, oldukça faydalı ve oldukça etkili bir maske olarak raflarımızda yer etmiş durumda. Diğer maskelere oranla daha faydalı oluşu ve bütçe dostu oluşuyla en çok tercih edilen cilt maskelerden biri haline gelmiştir.

Yüzdeki gözenekler sürekli olarak tıkanıp, hava alamayabilirler. Siyah maske tıkanan gözenekleri soyarak açar ve en büyük cilt sorunlardan biri olan siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Cildi yenileme özelliğine sahiptir. Ciltteki ölü derilerin giderilmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Ciltte pütür pütür bir hal alarak kötü bir görünüm yaratan ölü deriler siyah maske ile temizlenir, yeni ve daha temiz bir cilt açığa çıkar.

Aynı zamanda sivilce gibi nedenlerden dolayı oluşmuş bazı lekeleri düzenli kullanımda yok eder ve sivilce oluşumunu azaltır. Bu sayede lekelerden arınmış, sivilcelerin olmadığı güzel bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Kırışıklıkları ciddi miktarda azaltararak yaşlı görünümde olan cildi kötü görüntüden uzaklaştırarak genç bir cilt görüntüsü yakalamanızı sağlamaktadır. Fakat kırışıklıkların en çok bulunduğu bölgelerden biri olan göz çevresine uygularken dikkat etmeli, göz ile temastan kaçınılmasına çok özen gösterilmelidir.

Gözle görülür bir parlaklık sağlar ve cildin ışıldamasına yardımcı olur. Ciltteki kuru ve bakımsız görünüm uzaklaştığından dolayı, siyah maske ciltteki parlaklığa yardımcı olan en iyi maskedir denilebilir.

Birçok insan cildinin her zaman sağlıklı görünmesini istemektedir. Fakat bazen ciltler olduğundan daha sağlıksız ve daha cansız görünür. Siyah maske düzenli kullanıldığında daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüm verme özelliğine sahiptir.

Ciltte bazen kızarıklık hatta bazı sebeplerden dolayı şişkinlik görülmektedir. Siyah maske kullanıldığı zaman şişkinliğin ve kızarıklığın azaldığı görülmüştür.

Hücreleri yenileme özelliğine sahip olan bir maske çeşididir. Yenilenen hücrelerden dolayı ciltte daha canlı bir görünüm ve olduğundan genç bir görünüm yaratmaktadır. Fiyatının diğer maskelere oranla daha ekonomik oluşu, çok kolay bulunuşu sayesinde çok fazla tercih edilmektedir.

Dermokil'de kil ve havyarla birleşen siyah maske, soyulabilir bir maske çeşididir. Yüze ince bir tabaka halinde sürdükten sonra soyarak çıkartmalısınız. Ancak uygulama esnasında gözlerden ve göz çevresinden uzak tutulmalıdır. Tüm cilt tipleri için uygun olan siyah maske, birçok faydasıyla en çok tercih ettiğiniz cilt maskeleri arasında yer almaya hazır!