YÜZ NEMLENDİRİCİLERİNİ NEDEN KULLANMALIYIZ? YÜZ NEMLENDİRİCİLERİNİ SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTALAR

YÜZ NEMLENDİRİCİLERİNİ NEDEN KULLANMALIYIZ? YÜZ NEMLENDİRİCİLERİNİ SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTALAR

Cildi nemlendirmeyi, canlılık ve parlaklık kazandırıp sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayan ürünlerin genel adı nemlendiricidir. Birçok çeşidi bulunan nemlendiricilerin yüz için olanları da mevcuttur. Yüz nemlendiricilerini seçerken daha hassas ve daha özenli olmalıyız. Çünkü yüzümüz çok hassas bir bölgedir ve bundan dolayı doğrudan temas sağlayacak bu tarz ürünlerin de dikkatle seçilmesi gerekmektedir.

Peki neden nemlendirici kullanmalıyız sorusu son dönemlerde sıklıkla hekimlere yönetilen bir soru olmuştur. Yüz nemlendiricilerini kullanmak için birçok sebep pek tabii mevcuttur. En başta ciltteki kuruluğu önlemek gelmektedir. Çünkü kurumuş bir yüz sağlıksız ve bakımsız görünecektir ve bu da çok hoş olmayacaktır. Bazı zamanlarda, özellikle kış aylarında, cildimiz olduğundan daha fazla dış etkenlere maruz kalır. Soğuk havanın cilde doğrudan çarpması, kirli hava, sigara içilen ortamlar adeta ciltteki nemlerin düşmanıdır denilebilir. Ciltteki nemin azalmasına sebep olan bu faktörler daha soluk ve cansız bir yüz görüntüsü ortaya çıkartır. Kullanılan nemlendiriciler yüzü daha sağlıklı, parlak ve canlı bir görünüm yaratacaktır. Yine, yaş ilerledikçe yüzdeki nem oranı kendiliğinden azalmaktadır. Özellikle kırk yaşından büyük bireylerin bu nem dengesini sağlamak için nemlendirici kullanmaları önerilir. Çünkü nemi azalmış bir cilt görüntüsü, adeta hastalıklı bir yüz havası verecektir. İşte bu sebeplerden dolayı yüz nemlendiricileri çok önemlidir ve mutlaka kullanılmalıdır.

Her ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Yüz nemlendiricileri seçilirken de dikkat edilmesi gereken önemli sebepler mevcuttur. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

*Yüz nemlendiricilerini seçerken bu konuda uzman hekimler güneş koruyucu etkisi olan nemlendiricileri öneriyor. Çünkü cilt doğrudan dış hava ile temas eden yüzümüzün, güneşten korunması gerekmektedir. Bundan dolayı sıklıkla kullanacağımız yüz nemlendiricilerin güneş koruyucu etkisi olması gerekmektedir.

*Cilt tipinizi tanıdıktan sonra nemlendirici seçimi yapmalısınız. Çünkü kuru bir cilde yağlı yüz nemlendiricisi zarar vereceği gibi, yağlı bir cilde uygulanan kuru ciltler için nemlendirici de zarar verecektir.

*Komodojenik olmayan yani, gözenekleri tıkayan özellikte olmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu tarz yüz nemlendiricilerini kullanmak cilde yarardan çok zarar verecektir.

*Birden fazla yüz nemlendirici kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Çünkü geceleri yüz bazı maddeleri salgıladığından geceleri başka tarzda yüz nemlendiricileri kullanmak daha uygun ve etkili olacaktır.

*Ürün içeriğini okumalısınız. Raf ömrünü uzatmak, koku vermek için kullanılan bazı kimyasal maddeler yüzünüze zarar verecektir.

Bunların yanı sıra yüz nemlendiricileri kirli cilt üzerine uygulanmaz. Nemlendiricileri sürmeden önce yüzünüzün temizliğine dikkat etmelisiniz. Cildinize dost yüz nemlendiricileri Dermokil’de!